Śpimy o godzinę krócej Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 25 marca wybije godzina 2.00, to wówczas przestawiamy zegarki na godzinę 3.00.

Carolyn Shuster Fournier w koncertcie organowym Carolyn Shuster Fournier w koncertcie organowym

Carolyn Shuster Fournier wystąpi 13 kwietnia podczas festiwalu Anima Mundi. Będzie to jej pierwszy koncert w Polsce.

"Miasta nie-realne" "Miasta nie-realne"

W Bibliotece Uniwersyteckiej UJK można będzie oglądać prace Ewy Ceborskiej - autorki wielu kopii malarstwa dawnego, która w 2010 roku obrała własną drogę artystyczną, zajmując się malarstwem...

Michał Szpak w Kielcach Michał Szpak w Kielcach

Michał Szpak z zespołem wyrusza w trasę koncertową! Gościem specjalnym będzie Marlena Szpak, utalentowana śpiewaczka operowa, a prywatnie siostra piosenkarza.

"Rosja i Rosjanie w źródle archiwalnym" "Rosja i Rosjanie w źródle archiwalnym"

W siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach 28 marca o godzinie 16.00 odbędzie się kolejne „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. „Rosja i Rosjanie w źródle archiwalnym”.

Światowy Dzień Poezji Światowy Dzień Poezji

21 marca to Światowy Dzień Poezji. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Ideą jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji.

Klub Gier Planszowych Klub Gier Planszowych

Zapraszamy na XX Spotkanie Klubu Gier Planszowych do sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Wielkanocne warsztaty Wielkanocne warsztaty

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na warsztaty wielkanocne, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jakie mamy symbole wiosny, nauczą się wykonywać marzannę i wielkanocne pająki oraz poznają...

Topienie marzanny Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już swój magiczny charakter i stały się jedynie barwnym reliktem przeszłości oraz zabawą.

Obyczaje szlachty i chłopów Obyczaje szlachty i chłopów

Sobotnie warsztaty familijne w Muzeum Narodowym w Kielcach zatytułowane są " Ilustrowanie Pana Tadeusza - obyczaje szlachty i chłopów".
Wyświetlanie 1 - 10 z 11 015 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 1 102